Live Your Dream & Wear Your Dream.
Moje meno je Eva Mária Samcová a v rámci Bratislavy (príležitostne aj Žiliny) pôsobím ako kouč.

Ku koučingu som sa dostala kľukatou cestičkou, no zamilovala som sa na prvý pohľad.

Moja cesta za koučingom

Už ako dieťa ma zaujímalo, ako funguje náš mozog a veľa som pozorovala ľudí navôkol. Mojím snom vždy bolo vyštudovať psychológiu, no po gymnáziu ma odradili prijímačky z matematiky, ktorá mi vtedy až tak nesedela. A keďže mojím druhým obľúbeným smerom bolo umenie, skončila som vo svete webového dizajnu. Pri webe ako takom som ostala 10 rokov, no moje srdce stále bilo pre vedu, hlavne psychológiu.

A takto som sa dostala k štúdiu psychológie. Vedela som, že veci netreba skúmať len po povrchu a treba sa pozerať do hĺbky. Uchvátila ma neuroveda, pretože práve tá odkrýva proces prijatia podnetu z vonkajšieho prostredia, jeho spracovanie a vysielanie do okolia naším správaním, postojom. Spracovanie situácie závisí od veľkého množstva faktorov. A práve tieto faktory ma baví študovať. Zaujímavé, však?

Moje prvé kroky viedli k hypnoterapii. Ako večný skeptik a racionalista som túto časť psychológie rozpitvala, aby som zistila, že človek nepotrebuje byť nevyhnutne v tranze, aby urobil zmenu vo svojom vzorci správania.

Tu som narazila na NLP (neuro-lingvistické programovanie). Pre mňa zatiaľ najmocnejší nástroj, aký existuje. Kto ho vie používať, dokáže zmeniť život nie len sebe, ale aj ľuďom vo svojom okolí. Pretože to, aký postoj zaujmeme k určitej situácii, ovplyvní aj naše okolie. A keď pochopíte, prečo ľudia konajú, ako konajú, prestanete sa na nich hnevať, lebo ich začnete chápať. Život sa stane jednoduchším, krajším a šťastnejším.

A potom prišiel na scénu koučing (coaching), ktorému som úplne prepadla. „Jednoduchými“ otázkami sa dostať veci na koreň ma fascinovalo a za krátky čas sa stal mojim životným štýlom. Nabil ma energiou, ktorá ma začala neskutočným tempom posúvať vpred za svojimi cieľmi. Preto sa nečudujte, že keď poznám takýto úžasný nástroj, chcem sa oň podeliť a pomôcť plniť sny aj ostatným.

Koučujem v slovenčine a v angličtine. (V týchto dvoch jazykoch som prešla aj štúdiom a certifikáciou.)

Svoje vzdelanie mám v pláne neustále zvyšovať, pretože keď rastiem ja, rastú so mnou aj moji klienti.

International Coach Federation Membership
ICF Certification and Coaching Approval
Neuro-Linguistic Programming Practitioner
Relation coaching certificate